537 00 12 00
Już dziś umów się na zabiegi!
kontakt@colonmed.pl

Zrób porządek w jelitach po świętach i zabawie sylwestrowej

happy-womanŚwięta i Sylwester - z przyjemnością pochłaniamy całe góry smakowitych frykasów – w końcu są tylko raz w roku! Niestety - my świętujemy, a nasz układ pokarmowy musi ciężko „harować”. A skoro już po świętach, to czas najwyższy, by zrobić „porządki w jelitach”! Czas pomyśleć o hydrokolonoterapii!

Nie stresuj się tym, co zobaczysz na wadze

Wiem, wiem - większość z nas wpada w panikę po świętach stając na wadze i widząc, że przybyło- 2 lub 3 czasem nawet 5 kg! Na to nakładają się postanowienia noworoczne o tym, że schudnę, że będę ćwiczyć itd... Pierwsze co robimy zatem - stosujemy technikę MŻ (mniej żreć :)). W praktyce wygląda to w ten sposób, że większość dnia głodujemy, a wieczorem "pękamy" i opychamy się czym popadnie - to gotowa recepta na kolejne kilogramy!  I kolejny stres i wyrzuty sumienia...

A zatem spokojnie. Nie popadaj ze skrajności w skrajność i nie zaczynaj się głodzić!

Zmęczenie i senność, zaparcia, bóle głowy - ciężko na to zapracowaliśmy... To efekt swoistego przeciążenia układu pokarmowego. Nadmiar jedzenia wszelkiej maści i do tego sporo alkoholu - niełatwo sobie z tym poradzić.  Jelito grube to, tuż po mózgu, najbardziej unerwiony organ w naszym organizmie. Jeśli jest nadmiernie obciążone - powoduje różnego rodzaju dolegliwości i dysfunkcje w całym ciele.

Zacznij od oczyszczenia okrężnicy. Zrób hydrokolonoterapię

Zabiegi hydrokolonoterapii usuną wszystko to, co zalega w okrężnicy. A będą to zarówno świeże treści jelitowe jak i i pamiątki z poprzednich świąt w postaci złogów - stwardniałych mas przyklejonych do ścianek jelita.

Co takiego złego robią złogi w naszym jelicie grubym:

 • ważą nawet kilka kilogramów!

Nasze jelito jest przystosowane do procesowania jednorazowo ok. 2,5 kg treści jelitowej. Dodatkowe 3 kg (i więcej!) złogów bardzo osłabia jelito – ulega ono deformacjom, osłabia się jego mięśniówka, poprzecznica opada uciskając inne ważne narządy wewnętrzne, ustaje prawidłowa perystaltyka! A to oznacza problemy…

 • sprzyjają rozwojowi niekorzystnej flory bakteryjnej!

Bakterie w jelicie są nam potrzebne. Ale muszą pozostawać w równowadze. Nadmiar niekorzystnej flory bakteryjnej prowadzi do  produkcji nadmiernej ilości  toksyn. Te wnikają do krwiobiegu i krążą po całym naszym organizmie, zatruwając kolejne organy wewnętrzne! Co więcej, odpowiednia flora bakteryjna w jelitach jest nie tylko konieczna do prawidłowego przebiegu procesu trawienia – to od niej zależy funkcjonowanie naszego układu immunologicznego! Hamuje rozwój patogenów, aktywizuje prace limfocytów oraz makrofagów (naturalnych „wojowników” układu odpornościowego), przyspiesza produkcję przeciwciał!

Jakie korzyści płyną z zabiegu hydrokolonoterapi:

 1. pozbywamy się złogów, toksyn i złej flory bakteryjnej – tworzymy  środowisko do odbudowy poprawnej flory bakteryjnej!
 2. pobudzamy w ten sposób naturalne procesy regeneracji naszego organizmu
 3. wspomagamy leczenie wielu dolegliwości zdrowotnych
 • zaparcia, wzdęcia, syndrom jelita drażliwego, pasożyty
 • wypryski, egzemy, łuszczyce, alergie i inne problemy dermatologiczne
 • bóle głowy, migreny, depresje, przewlekłe zmęczenie
 • nadwaga, niedowaga i inne problemy metaboliczne
 • i wiele innych

Po zabiegach hydrokolonoterapii zyskujemy szereg miłych efektów towarzyszących

 1. efekt płaskiego brzucha
 2. utrata kilku kilogramów
 3. widoczna poprawa cery
 4. wyraźny przypływ energii
 5. uczucie lekkości i „czystości”
 6. a przede wszystkim  zapobiegamy wielu poważnym chorobom nie tylko układu pokarmowego, w tym nowotworom

Już dziś umów się na zabiegi: 537 00 12 00

Powrót do strony głównej