537 00 12 00
Już dziś umów się na zabiegi!
kontakt@colonmed.pl

5 powodów dla których warto oczyszczać organizm na wiosnę

Kiedy natura daje pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny, zaczynamy myśleć o wiosennych porządkach.

Często jednak bywa, że zapominamy zadbać o siebie. Tymczasem wiosna jest najlepszym okresem na oczyszczenie organizmu z toksyn. Nadmiar toksyn w organizmie ma znaczący wpływ na zdrowie człowieka.

Jeżeli czujesz przemęczenie, łatwo ulegasz infekcjom, dokuczają Ci objawy alergii, lub czujesz senność, to najprawdopodobniej cierpisz na nadmiar toksyn.

Dlaczego warto oczyszczać organizm wiosną?

1. Razem z toksynami pozbywamy się również uczucia przemęczenia i ospałości, nabieramy energii i chęci do bycia aktywnym.

2. Dzięki oczyszczeniu organizmu rzadziej zapadamy na infekcje, przez co możemy delektować się  rozkwitającym wokół nas światem.

3. Znacznie ograniczymy ból głowy lub pozbędziemy się go w całości.

4. Nasza skóra stanie się promienna i zdrowa.

5. Usunięcie toksyn łączy się z również ze zrzuceniem paru zbędnych kilogramów, nagromadzonych w okresie zimowym, przez co uwolnienie się od grubych ubrań będzie czystą przyjemnością.

 

Co więc zrobić, aby skutecznie pozbyć się toksyn z organizmu?

1. Spożywaj pięć posiłków dziennie w regularnych odstępach. Posiłek, to także porcja warzyw czy owoców, spożywaj ich jak najwięcej. Pij soki warzywne i owocowe (ze świeżych warzyw i owoców). Z mięs wybieraj raczej drób (choć warto na jakiś czas ograniczyć w ogóle spożywanie mięsa).

2. Jedz kasze, ciemny ryż, pełnoziarniste makarony oraz pieczywo z pełnego przemiału - błonnik jest naszym sprzymierzeńcem, szczególnie przy oczyszczaniu organizmu.

3. Pij co najmniej 1,5 litra wody dziennie, a dzień zacznij szklanką wody z cytryną.

4. Zamiast słodyczy - przegryzaj suszone owoce, a także pestki słonecznika, dyni, czy orzechy.

5. Rano, w miejsce kawy, spróbuj zielonej herbaty - pobudzi cię do działania, dając jednocześnie niezwykle dobroczynne efekty odtruwania.

Wreszcie należy pamiętać o ćwiczeniach fizycznych. Nawet zwykłe codzienne spacery na świeżym powietrzu pomogą wzmocnić kondycję i poprawić stan zdrowia. Ponadto ruch poprawia nastrój - wysiłek fizyczny skłania organizm do wzmożonej produkcji serotoniny - hormonu szczęścia.

Brzmi obiecująco? TAK.

Dlaczego więc nie jest to takie proste?

Po pierwsze zwykle mamy więcej powodów by tego nie robić niż robić.

Po drugie przygotowanie odpowiedniej diety i zorganizowanie aktywności łączą się zwykle ze znacznymi wydatkami i czasem, jaki trzeba poświęcić, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Po trzecie często nie wiemy co dokładnie należy zrobić, aby pozbyć się skutecznie toksyn.

Dlatego warto zastosować hydrokolonoterapię, która bezpiecznie i skutecznie usuwa złogi  nagromadzone w jelicie grubym.

Dzięki nim nasz organizm nie tylko oczyści się z zalegających toksyn i odnowi w naturalny sposób, ale również wzmocni się nasza odporność, wróci zdrowy sen i energia do życia oraz zgubimy kilka zbędnych kilogramów. Poprawi się również wygląd cery, a włosy nabiorą wiosennego blasku.

Zabiegi hydrokolonoterapii są przy tym bezbolesne i w pełni komfortowe.

Więcej na temat korzyści płynących z zabiegu hydrokolonoterapii znajdziesz tutaj:

http://colonmed.pl/hydrokolonoterapia-artykuly/korzysci-plynace-z-zabiegu-hydrokolonoterapii/

Razem cieszmy się wiosną.