537 00 12 00
Już dziś umów się na zabiegi!
kontakt@colonmed.pl

ręceminCywilizacja stawia przed nami coraz więcej wyzwań – także zdrowotnych. Na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, że wszystkie zdobycze współczesnego „świata zachodniego”, poza wieloma korzyściami, niosą także szereg zagrożeń. Oto kilka z tych, które mają fundamentalny wpływ na nasze zdrowie:

Nasza aktywność fizyczna jest mocno ograniczona

Kiedy tuż po wojnie świat wkroczył na ścieżkę rozwoju i dobrobytu, jednym z efektów tego było znaczące ograniczenie ilości pracy fizycznej. Dziś pracujemy średnio 8 godz. dziennie, a nasz wydatek energetyczne podczas tej pracy jest wręcz znikomy…

Kilka lat temu przyłapałem się na tym, że bywają dni, gdy w pozycji stojącej znajduję się jedynie rano – podczas golenia i wieczorem – biorąc prysznic.  Poza tym siedzę w samochodzie jadąc do pracy, siedzę przed komputerem w pracy, znów siedzę w samochodzie w drodze powrotnej, następnie siedzę na krześle przy obiedzie, potem przenoszę się na fotel, by pooglądać telewizję. Wieczorem myję zęby – nareszcie stoję… Ale zaraz potem kładę się do łóżka i tam już leżę wygodnie…

Mówiąc oględnie - brak ruchu nie sprzyja naszemu zdrowiu! I nie oszukujmy się, nawet kilkudziesięciominutowy niedzielny spacer nie załatwia sprawy.

Zjadamy zbyt duże ilości pożywienia

Zjadamy zdecydowanie za dużo! Co więcej, praktycznie nie zdarza nam się jeść, by zaspokajać głód - najczęściej zjadamy i przekąszamy dla przyjemności. Jaka żywność dominuje dziś w sklepach? Przekąski, batoniki, chipsy, … A więc wszystko to, bez czego możemy się spokojnie obejść.

Mówi się, że człowiek żyje dziś z ¼ swojego pożywienia. Z pozostałych ¾ żyją lekarze…

Żywność jest mocno przetworzona, nasycona „chemią”

Żywność dostępna dziś w sklepach jest mocno przetworzona i nasycona konserwantami, stabilizatorami, emulgatorami, wzmacniaczami smaku i zapachu itp. Jeśli coś ma stać kilka lub kilkadziesiąt (a czasem kilkaset!) dni na półce sklepowej czy kuchennej – musi być przetworzone i zakonserwowane – inaczej się zepsuje.

Każdy z nas zjada rocznie ponad 2 kg chemikaliów dodawanych do żywności. To jak spora paczka proszku do prania. Wyobraź sobie zatem, że codziennie rano do śniadania dodajesz łyżeczkę … proszku do prania. Smacznego!

Dlatego kiedy następnym razem w supermarkecie sięgniesz po przykładowo majonez babuni, zastanów się proszę skąd babunia wytrzasnęła regulator kwasowości E334…

Jesteśmy przekonani o tym, że współczesna medycyna czyni cuda

Paradoksem dzisiejszych czasów jest to, że równie dużo zyskaliśmy dzięki postępom medycyny akademickiej, co straciliśmy zaniedbując zupełnie profilaktykę. Traktujemy nasz organizm przedmiotowo, jak maszynę – uważamy, że działa dopóki się nie zepsuje. A potem należy go po prostu naprawić. Można go też nieco „podrasować”. A wszystko dzięki suplementom diety, antybiotykom, lekom hormonalnym, chirurgii itd.

W tym kontekście szczególnie należałoby napiętnować działalność koncernów farmaceutycznych. To przecież w reklamach kilka razy na dzień słyszymy: jak boli głowa – weź pigułkę, jak dokucza wątroba, - weź przykładowo hepatil, a potem goloneczko, kremóweczka, wódeczka i … „życie jak w Madrycie”.

Każdemu z nas marzy się dziś cudowna niebieska pigułka, po zażyciu której wyzdrowiejemy, schudniemy, wypiękniejemy, a na dodatek jeszcze trafimy szóstkę w totka… Mam niestety smutną wiadomość – taka pigułka nie istnieje.

W rezultacie poprzez złą dietę, konserwanty, nadmiar leków oraz niehigieniczny tryb życia nasz organizm jest permanentnie zatruwany. To, że przykładowo boli nas głowa nie oznacza, że brakuje w naszym organizmie paracetamolu… A to, że cierpimy z powody zatwardzenia nie oznacza, że nasz organizm domaga się coraz większych dawek środków przeczyszczających… To wszystko oznacza, że zaburzona została w jakimś zakresie homeostaza – równowaga. Najczęstszą przyczyną utraty równowagi jest nadmiar toksyn w naszym organizmie.

Zatem zanim „otępisz” swój organizm kolejną pigułką, by zatuszować ból głowy zastanów się, czy nie warto zlikwidować przyczyny tego bólu.

Czy warto oczyszczać organizm z toksyn? Zdecydowanie warto!