537 00 12 00
Już dziś umów się na zabiegi!
kontakt@colonmed.pl

paniDobry krem to za mało. Zdrowa skóra jest przede wszystkim efektem oczyszczenia organizmu oraz przemyślanej diety. To co dzieje się na naszej twarzy jest najczęściej odbiciem tego, co dzieje się wewnątrz nas. Pojawienie się chociażby wyprysków może świadczyć o dużej ilości toksyn w naszym organizmie.

Wyprysk to wg definicji choroba skóry o nieinfekcyjnym podłożu zapalnym (alergicznym lub niealergicznym) polegająca na zapaleniu jej wierzchnich warstw (naskórek i warstwa brodawkowata skóry właściwej). Na początku na skórze pojawiają się czerwone grudki, które potem zamieniają się w pęcherzyki. Pęcherzyki pękają pozostawiając nadżerki. Gdy dojdzie do zakażenia mogą pojawić się zmiany ropne oraz wydzielina, która po zaschnięciu tworzy szarożółte strupy. Często występuje obrzęk skóry i tkanki podskórnej, w szczególności na twarzy, rękach czy powiekach.

W leczeniu wszelkich dolegliwości podstawą jest zajmowanie się przyczynami, a nie objawami. Dlatego tak istotna w walce z wypryskami jest detoksykacja organizmu. Jak ją osiągnąć? – poprzez odpowiednią dietę oraz naturalne metody oczyszczania.

Regularnie płucz okrężnicę

Szczególnie ważnym zagadnieniem w procesie detoksykacji jest oczyszczanie okrężnicy, czyli jelita grubego. To właśnie od tego narządu powinno zacząć się oczyszczanie organizmu. Jeśli nie usuniemy z okrężnicy złogów oraz złych kultur bakterii, które produkują toksyny, będzie ona na bieżąco zatruwała wszystkie inne organy. Najskuteczniejszym sposobem na oczyszczenie okrężnicy jest hydrokolonoterapia – zabieg, podczas którego w sposób całkowicie higieniczny, bezzapachowy i bezbolesny usuwamy złogi, sole metali ciężkich, grzyby, pleśnie, drożdżaki, pasożyty, konserwanty, produkty fermentacji i procesów gnilnych.

Poza ewidentnymi korzyściami zdrowotnymi hydrokolonoterapia ma też szereg miłych efektów towarzyszących. Spłaszcza brzuch, pozbawia nas kilku zbędnych kilogramów, dodaje energii i wyraźnie wpływa na poprawę naszej cery już w kilka dni po zabiegach!

Unikaj kupowania produktów gotowych lub wysoko przetworzonych

Wysoko przetworzone, gotowe dania kupowane w supermarketach nie mają niczego wspólnego z pożywnym posiłkiem. Wręcz przeciwnie, poza pustymi kaloriami dostarczają nam tylko problemów. Dlaczego? Bo w trakcie ich produkcji zastosowano procedury, które pozbawiły je niemal zupełnie wartości odżywczych, a w dodatku nasycono je w dużym stopniu różnego rodzaju E (konserwantami, stabilizatorami, barwnikami, wzmacniaczami smaku i zapachu), z których wiele jest szkodliwych dla naszego zdrowia.

Wybieraj produkty pełnoziarniste

Biała mąka jest produktem pozbawionym wszelkich wartości odżywczych. Można powiedzieć, że stanowi tylko zapychacz i dostarcza pustych kalorii. Powoduje problemy trawienne i prowadzi do powstawania złogów w organizmie. W procesie jej produkcji z ziaren zostają całkowicie usunięte zewnętrzne warstwy (okrywa i warstwa aleuronowa) – najbardziej wartościowe pod względem żywieniowym. Podobnie jest z ryżem. W porównaniu z ryżem białym, ryż brązowy jest dużo bogatszy w witaminy, składniki mineralne i błonnik, które znajdują się w zewnętrznej, nieusuniętej otoczce (zwanej srebrną łupinką). Dlatego sięgaj zawsze po produkty mączne z pełnego przemiału: chleb razowy, makarony pełnoziarniste. Wybieraj naturalny ryż brązowy. Spożywaj dużo kasz gruboziarnistych.

Zacznij dzień od szklanki wody

Niech będzie letnia lub ciepła. Możesz do niej dodać kilka kropel cytryny. Wspaniale „obudzisz” w ten sposób swój układ pokarmowy i jednocześnie pobudzisz go do „działania”. Regularnie i codzienne wypróżnienia są podstawą detoksykacji. Pamiętaj, by w ciągu dnia pić dużo wody, najlepiej przed posiłkami lub min 2 godz. po nich.

Dzień warzywno-owocowy

Przynajmniej raz w miesiącu zrób sobie dzień, w którym w twoim menu znajdą się wyłącznie warzywa i owoce, a także świeżo przygotowane soki warzywne. Zjadaj je surowe, a owoce koniecznie ze skórką. Dzięki temu dostarczysz organizmowi enzymów, mikroelementów i witamin. Taka dieta korzystnie alkalizuje i odtruwa, wzmacnia własne, samoleczące mechanizmy, przywraca równowagę.

Już dziś umów się na zabiegi: 537 00 12 00

Powrót do strony głównej