537 00 12 00
Już dziś umów się na zabiegi!
kontakt@colonmed.pl

Hydrokolonoterapia

lekarzHydrokolonoterapia jest to bezpieczna i skuteczna metoda usuwania złogów - bezwartościowych, stwardniałych resztek pokarmowych, nagromadzonych w jelicie grubym (okrężnicy) zwanych kamieniami kałowymi. Poprzez wprowadzenie przefiltrowanej i ciepłej wody podawanej pod odpowiednim bezpiecznym ciśnieniem do jelita grubego, kamienie kałowe zostają odklejone od ścian jelita i wydalone z wodą wraz z ruchami perystaltycznymi (robaczkowymi) okrężnicy. Proces ten jest powtarzany kilkakrotnie w czasie jednego zabiegu trwającego około 30 minut.

Oczyszczanie jelita grubego z zalegających mas kałowych wzmacnia mięśnie okrężnicy i poprawia jej ruchy perystaltyczne, pomaga przywrócić wewnętrzną równowagę całego organizmu oraz polepsza samopoczucie.

Hydrokolonoterapia, dzięki usuwaniu toksyn z organizmu, skutecznie wspomaga leczenie wielu dolegliwości zdrowotnych. Ma też szereg bardzo pozytywnych efektów związanych z naszym samopoczuciem i urodą, m.in.: spłaszcza brzuch, poprawia cerę, dodaje energii.

Hydrokolonoterapia jest zalecana dla wszystkich osób dorosłych. Nieumiejętne komponowanie i przygotowywanie posiłków, brak ruchu, a w szczególności powszechne dzisiaj mocno przetworzone produkty spożywcze przepełnione chemią (konserwanty, emulgatory, stabilizatory, wzmacniacze smaku itp) powodują, że w jelicie grubym niemal każdego człowieka tworzą się złogi. W efekcie okrężnica może już być do tego stopnia przepełniona zalegającymi resztkami pokarmowymi, że uciska i przemieszcza inne narządy, utrudniając pracę jelit, wątroby, trzustki, nerek i płuc! U osoby dorosłej może znajdować się nawet kilka kilogramów kamieni kałowych, które zalegają ze szkodą dla organizmu. W zgromadzonych w jelicie grubym masach kałowych zachodzą procesy gnicia i fermentacji. Toksyczne produkty tych procesów wywołują zjawisko samozatruwania (autointoksykacji) organizmu, co wywiera szkodliwy wpływ na wszystkie narządy i komórki organizmu.