537 00 12 00
Już dziś umów się na zabiegi!
kontakt@colonmed.pl

Czy ból głowy oznacza, że w naszym organizmie brakuje paracetamolu?

hydrokolonoterapiaKażdy z nas jest codziennie „edukowany” przez reklamy telewizyjne zachwalające cudowne pigułki pomagające na wszystko. Już małe dziecko wie, że na ból głowy działają tylko tabletki, które „precyzyjnie trafiają w ból likwidując go natychmiast”, a jak mamy ochotę zjeść tłusto i niezdrowo, to wystarczy wziąć jakiś suplemencik na wątrobę, a potem goloneczki, żeberka, wódeczka, ciasteczka i … „życie jak w  Madrycie”, prawda? Nie, niestety nie prawda!

Mało kto zdaje sobie sprawę, że za wieloma przypadłościami zdrowotnymi stoją toksyny. Są one bardzo częstą przyczyną takich dolegliwości, jak:

 • zaburzenia związane z przemianą materii: nadwaga, zaparcia, wzdęcia, syndrom jelita drażliwego, pasożyty
 • problemy skórne: wypryski, trądzik, egzemy, łuszczyca, podrażnienia i zaczerwienienia
 • problemy związane z układem nerwowym: przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, migreny, stres, a nawet depresje
 • osłabienie układu odpornościowego: nawracające infekcje
 • problemy związane z układem sercowo-naczyniowym: nadciśnienie, miażdżyca, pajączki naczyniowe

Skąd biorą się w naszym organizmie toksyny?

1. Zjadamy za dużo

Praktycznie nie zdarza nam się jeść, by zaspokajać głód - najczęściej zjadamy i przekąszamy dla przyjemności. Jaka żywność dominuje dziś w sklepach? Przekąski, batoniki, chipsy, … A więc wszystko to, bez czego możemy się spokojnie obejść. Mówi się, że człowiek żyje dziś z ¼ swojego pożywienia. Z pozostałych ¾ żyją lekarze…

2. Przetworzona żywność

Żywność dostępna dziś w sklepach jest mocno przetworzona i nasycona konserwantami, stabilizatorami, emulgatorami, wzmacniaczami smaku i zapachu itp. Każdy z nas zjada rocznie ponad 2 kg chemikaliów dodawanych do żywności. To jak spora paczka proszku do prania (wyobraź sobie zatem, że codziennie rano do śniadania dodajesz łyżeczkę … proszku do prania!)

3. Nadmiar suplementy oraz leków

Połykamy ogromne ilości suplementów oraz leków. Paradoksem dzisiejszych czasów jest to, że równie dużo zyskaliśmy dzięki postępowi medycyny akademickiej, co straciliśmy zaniedbując zupełnie profilaktykę. Traktujemy nasz organizm przedmiotowo, jak maszynę – uważamy, że działa dopóki się nie zepsuje. A potem należy go po prostu naprawić. Można go też nieco „podrasować”. A wszystko dzięki suplementom diety, antybiotykom, lekom hormonalnym, chirurgii itd.

W rezultacie poprzez złą dietę, konserwanty, nadmiar leków oraz niehigieniczny tryb życia nasz organizm jest permanentnie zatruwany.

To, że przykładowo boli nas głowa nie oznacza, że brakuje w naszym organizmie paracetamolu… A to, że cierpimy z powody zatwardzenia nie oznacza, że nasz organizm domaga się coraz większych dawek środków przeczyszczających… To wszystko oznacza, że zaburzona została w jakimś zakresie homeostaza – równowaga. Najczęstszą przyczyną utraty równowagi jest nadmiar toksyn w naszym organizmie. Zatem zanim „otępisz” swój organizm, by zatuszować ból głowy zastanów się, czy nie warto zlikwidować przyczyny tego bólu.

Najważniejszym organem w procesie oczyszczania organizmu jest okrężnica, czyli jelito grube.

Najskuteczniejszym sposobem oczyszczania okrężnicy jest hydrokolonoterapia.

Hydrokolonoterapia jest najskuteczniejszą metodą oczyszczania jelita grubego i to od niej powinno się zaczynać proces oczyszczania organizmu. Tradycje tego zabiegu sięgają czasów starożytnych. W połączeniu z modyfikacją naszej codziennej diety, hydrokolonoterapia ma niezwykle dobroczynny wpływ na cały organizm.

Zabieg hydrokolonoterapii przeprowadzany jest przy zastosowaniu najnowocześniejszej i atestowanej aparatury, przez fachowy personel medyczny.  To niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda pozwalającą w sposób higieniczny, całkowicie bezbolesny i bez doznań zapachowych usunąć nagromadzone w obrębie okrężnicy sole metali ciężkich, grzyby, pleśnie, drożdżaki, pasożyty, konserwanty, produkty fermentacji i procesów gnilnych, trujące pozostałości przemiany materii – złogi zwane kamieniami kałowym.

Efekt serii zabiegów jest od razu zauważalny!

 • przybywa nam energii,
 • czujemy się lekko i czysto,
 • poprawia nam się cera,
 • tracimy na wadze,
 • spłaszczamy brzuch,
 • znikają dolegliwości trawienne i inne przypadłości zdrowotne,