537 00 12 00
Już dziś umów się na zabiegi!
kontakt@colonmed.pl

Bezpieczne oczyszczanie organizmu

Często słyszę, że w dzisiejszych czasach oczyszczanie organizmu jest koniecznością. Dlaczego? Ponieważ żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, zjadamy mocno przetworzoną żywność nasyconą konserwantami, stabilizatorami itp., za mało się ruszamy, połykamy za dużo tabletek itd. Tymczasem oczyszczanie organizmu to praktyka znana ludziom od zarania dziejów. Zgadzam, się z tezą, że dziś szczególnie musimy na to zwracać uwagę, ale już starożytni znali i praktykowali wiele sposobów na oczyszczanie organizmu. Przede wszystkim odżywiali się zgodnie z porami roku, znali wiele roślin, z których wywary i mikstury pomagały w oczyszczaniu. Przestrzegali postów, praktykowali głodówki lecznicze. Także dzisiejsza hydrokolonoterapia, czyli płukanie okrężnicy nie jest niczym nowym.

Wlewy z wody do jelita grubego wykonywano już w starożytności.

W ciągu ostatnich stu lat człowiek zmienił w swoim otoczeniu niemal wszystko. Dotyczy to także żywności, którą dzisiaj produkujemy w sposób przemysłowy. Spożywamy ogromne ilości pożywienia przetworzonego i zmodyfikowanego. Do produkcji żywności używamy ogromnych ilości sztucznych nawozów, pestycydów, hormonów wzrostu, antybiotyków itp. Nie potrafimy komponować swoich posiłków, a szybkość, wygoda i intensywny smak stały się niemal jedynymi kryteriami naszych wyborów kulinarnych. Nasze organizmy na tym cierpią. Nie widać tego z dnia na dzień, ani z miesiąca na miesiąc. Ale prędzej czy później zaczynają trapić nas najróżniejsze dolegliwości, nie tylko związane z układem trawiennym, z którymi nie potrafimy poradzić sobie z pomocą kolejnych środków farmakologicznych.

Tymczasem często wystarczy gruntownie oczyścić organizm, by szybko powrócić do dobrego zdrowia.

Oczyszczanie organizmu powinniśmy zacząć od okrężnicy, czy jelita grubego. Niestrawione resztki pokarmowe zaczynają zalegać, z czasem osadzać na pofałdowanych ściankach okrężnicy tworząc tzw. złogi i kamienie kałowe. Powoduje to dwa poważne problemy. Po pierwsze  obciąża jelito (złogi ważą nawet kilka kg), osłabia ruchy perystaltyczne, poprzecznica (część okrężnicy) zaczyna opadać i uciska inne narządy wewnętrzne.  Po drugie sprzyja nadmiernemu rozwojowi niekorzystnej flory bakteryjnej produkującej toksyny. W efekcie powoduje to szereg problemów zdrowotnych.

By zapobiegać tworzeniu się złogów w okrężnicy musimy pamiętać o tym, by nasza dieta była bogata w błonnik. Pamiętajmy, by w ciągu dnia wypijać dużo wody (min 1,5l). Białą mąkę zamieńmy na pełnoziarnistą – wybierajmy pieczywo razowe, makarony pełnoziarniste, ryż brązowy i zjadajmy dużo kasz gruboziarnistych. Uczyńmy zielone warzywa swoimi przyjaciółmi – niech towarzyszą nam codziennie!

Najskuteczniejszą, całkowicie bezpieczną i bezbolesną metodą oczyszczenia okrężnicy jest hydrokolonoterapia.

To zabieg, dzięki któremu z pomocą ciepłej i przefiltrowanej wody wypłukujemy z jelita to wszystko to, co nam szkodzi, a więc złogi, sole metali ciężkich, grzyby, pleśnie, drożdżaki, pasożyty, konserwanty, produkty fermentacji i procesów gnilnych, trujące pozostałości przemiany materii. Zabieg ten powinny wykonywać odpowiednio przeszkolone panie pielęgniarki, przy pomocy atestowanych urządzeń. Koniecznie upewnijmy się przed zabiegiem, czy wszelkie elementy, które stykają się z pacjentem są jednorazowe. Pamiętajmy też, że po zabiegu powinniśmy odbudować florę bakteryjną jelita. Możemy to zrobić modyfikując naszą dietę (zwiększając ilość fermentowanych produktów mlecznych oraz kiszonek) lub biorąc probiotyki.