537 00 12 00
Już dziś umów się na zabiegi!
kontakt@colonmed.pl
hydrokolonoterapia dobroczynny zabieg

hydrokolonoterapia dobroczynny zabieg

Okolica analna u zdrowego człowieka wyposażona jest w prawidłowe struktury zwane guzkami krwawniczymi, których jest trzy lub dwa, odpowiadające za kontrolowane wypróżnianie. To właśnie dzięki guzkom krwawniczym stolec nam „nie wypada” i nie „ulatują” nam gazy.

Hemoroidy to natomiast zmienione chorobowo guzki krwawnicze odbytu powstające wtedy, gdy krew się w nich zatrzyma na skutek nieprawidłowego krążenia i wzrostu ciśnienia w naczyniach, czemu sprzyja przede wszystkim siedzący tryb życia oraz niewłaściwa dieta.

Do najczęstszych objawów należą: uczucie niecałkowitego wypróżnienia, świąd i pieczenie w okolicach odbytu, niewielkie krwawienia podczas oddawania stolca (krew w stolcu pochodząca z żylaków odbytu jest świeża, jasnoczerwona),wypadanie żylaków (objaw bardziej zaawansowanej choroby), ból, podrażnienie, dyskomfort w okolicach odbytu, wysięk, śluz w odbycie.

Z hemoroidami często staramy walczyć się bądź to farmakologicznie, bądź (w ostateczności) – chirurgicznie. Jednak zanim wybierzemy się do apteki lub lekarza, warto sięgnąć po naturalne sposoby – bo to dzięki nim właśnie możemy zlikwidować przyczyny naszych dolegliwości.

Przede wszystkim dieta i ruch

Zadbaj o odpowiednią podaż błonnika w pożywieniu. Zapewnią ci go warzywa oraz produkty pełnoziarniste. Wskazany jest chleb razowy oraz makarony pełnoziarniste. Zaprzyjaźnij się z kaszami, otrębami oraz ciemnym naturalnym ryżem.

Koniecznie zrezygnuj z białego pieczywa, produktów z białej mąki, białego ryżu i potraw smażonych. Porzuć też batoniki i inne mieszanki białej mąki, tłuszczu i cukru. W ich miejsce przekąszaj suszone śliwki, suszone figi, orzechy czy słonecznik.

Pij dużo wody. Zacznij dzień od szklanki ciepłej lub letniej wody z kilkoma kroplami cytryny. W sumie w ciągu dnia wypijaj co najmniej 1,5 l wody niegazowanej, przed posiłkami lub 2 godz. po nich.

Zażywaj regularnie ruchu. Codzienny 30 minutowy spacer powinien sporo zmienić. Jeśli masz siedzącą pracę – rób regularne przerwy na parę skłonów, czy „przewietrzenie się”.

Zioła mogą pomóc

Bardzo dobrze robią nasiadówki w wodzie z kory dębu lub kwiatu nagietka, a także stosowanie zewnętrznych maści z ziół o działaniu ściągającym, takich jak np. ziarnopłon. W aptekach można też zakupić specjalne czopki ziołowe, np. hemorol. Można też zmniejszyć ból przykładając na 20 min zawinięte w gazę kostki lodu do skóry odbytu (po czym po 10 minutach przerwy powtórnie).

Regularnie czyść okrężnicę!

Częstą przyczyną hemoroidów są zaparcia, które z kolei mogą być efektem kamieni kałowych osadzające się w jelicie grubym. Są one skutkiem naszej nieodpowiedniej diety. Warto zatem regularnie wykonywać zabiegi hydrokolonoterapii (co sześć miesięcy). To niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda na pozbycie się złogów i toksyn z jelita grubego. Po serii zabiegów hydrokolonoterapii oraz modyfikacji diety problem zaparć skutkujących hemoroidami można skutecznie rozwiązać!