537 00 12 00
Już dziś umów się na zabiegi!
kontakt@colonmed.pl

Detoks, czyli jak skutecznie oczyścić organizm z toksyn (cz.2)

Jeśli czytasz ten artykuł to z pewnością zdajesz już sobie sprawę z tego, że dzisiejsze środowisko życia, zła dieta, nasycona chemią żywność, brak ruchu, nadmiar leków oraz suplementów powodują permanentne zatruwanie naszego organizmu. Jeśli chcemy zachować dobre zdrowie oraz doskonałe samopoczucie – musimy wiedzieć o dwóch podstawowych rzeczach:

- jak ograniczać przenikanie toksyn do organizmu

- jak pozbywać się toksyn z organizmu

W tej części opowiemy Ci o drugiej z nich, czyli jak pozbywać się toksyn z naszego organizmu.

 Nawet jeśli dbamy o naszą dietę i starannie dobieramy produkty spożywcze oraz sposoby ich przygotowania, nie będziemy niestety w dzisiejszych czasach w stanie obronić się przed wnikaniem toksyn do naszego organizmu. Dlatego tak ważne dla dobrego zdrowia stają się metody oczyszczania organizmu. A oto kilka z nich:

Zacznij dzień od szklanki wody

Niech będzie letnia lub ciepła. Możesz do niej dodać kilka kropel cytryny. Wspaniale „obudzisz” w ten sposób swój układ pokarmowy i jednocześnie pobudzisz go do „działania”. Regularnie i codzienne wypróżnienia są podstawą detoksykacji. Pamiętaj, by w ciągu dnia pić dużo wody, najlepiej przed posiłkami lub min 2 godz. po nich.

Dzień warzywno-owocowy

Przynajmniej raz w miesiącu zrób sobie dzień, w którym w twoim menu znajdą się wyłącznie warzywa i owoce, a także świeżo przygotowane soki warzywne. Zjadaj je surowe, a owoce koniecznie ze skórką. Dzięki temu dostarczysz organizmowi enzymów, mikroelementów i witamin. Taka dieta korzystnie alkalizuje i odtruwa, wzmacnia własne, samoleczące mechanizmy, przywraca równowagę.

Trzy dni warzywno-owocowe

Przynajmniej raz na kwartał, kiedy zmieniają się pory roku, wydłuż dietę warzywno-owocową do min 3 dni. Szczególnie jest to istotne na przednówku (koniec zimy, początek wiosny) oraz wczesną jesienią. Wtedy to nasze jadłospisy ulegają zmianie i warto w tych momentach przeprowadzić oczyszczanie organizmu. Trzydniową dietę warzywno-owocową warto zakończyć płukaniem okrężnicy.

Sauna twoim sprzymierzeńcem

Pomaga zrelaksować się psychicznie i odprężyć ciało. Lecz przede wszystkim pobudza wydalanie toksyn wraz z potem przez pory skóry. Dodatkowo pomaga zahartować nasz organizm, dzięki czemu zyskujemy większą odporność. Korzystaj zatem z sauny regularnie.

Stosuj naturalne sposoby oczyszczania okrężnicy, wątroby oraz innych organów

Szczególnie ważnym zagadnieniem w procesie detoksykacji jest oczyszczanie okrężnicy, czyli jelita grubego. To właśnie od tego narządu powinno zacząć się oczyszczanie organizmu. Jeśli nie usuniemy z okrężnicy złogów oraz niekorzystnych kultur bakterii, które produkują toksyny, będzie ona na bieżąco zatruwała wszystkie inne organy. Najskuteczniejszym sposobem na oczyszczenie okrężnicy jest hydrokolonoterapia – zabieg, podczas którego w sposób całkowicie higieniczny, bezzapachowy i bezbolesny usuwamy złogi, sole metali ciężkich, grzyby, pleśnie, drożdżaki, pasożyty, konserwanty, produkty fermentacji i procesów gnilnych.

Oczyszczanie wątroby jest niemniej ważnym zagadnieniem. Dla „początkujących” adeptów naturalnych sposobów oczyszczania proponuję metodę dr Jadwigi Górnickiej. Polega ona na stosowaniu przez okres 2-3 miesięcy, co drugi dzień rano na czczo następującej mikstury: sok z połowy cytryny, 2 łyżki oliwy, 2 łyżeczki „Cholesolu”, 30 kropli „Solarenu”, 1/2 szklanki gorącej wody. Powyższe składniki (specyfiki ziołowe do kupienia w aptece bądź zielarni) wymieszać i wypić. Po pewnym czasie następuje łagodniejsza forma oczyszczania dróg żółciowych. Do stosowania dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią. Proces ten należy koniecznie poprzedzić płukaniem okrężnicy.