Flaki, bebechy czy kiszki – co one mogą mieć wspólnego z myśleniem?
A jednak - to układ pokarmowy „miesza nam w głowie”! To co zjadamy, w efekcie stan naszych jelit, determinuje w ogromnym stopniu funkcjonowanie naszego mózgu.
Chcesz poprawić funkcjonowanie mózgu - zadbaj o jelita!
Kiedy natura daje pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny, zaczynamy myśleć o wiosennych porządkach.
Często jednak bywa, że zapominamy zadbać o siebie. Tymczasem wiosna jest najlepszym okresem na oczyszczenie organizmu z toksyn. Nadmiar toksyn w organizmie ma znaczący wpływ na zdrowie człowieka.
Neurogastrolodzy nazywają je "drugim mózgiem"!
Nasze ciało i psychika sterowane są przez dwa niezależne układy nerwowe. Pierwszym rządzi mózg. Centrum sterowania drugiego mieści się... w jelitach.
Problemy z pamięcią oraz koncentracją, częste bóle głowy i mięśni, wycieńczenie pomimo braku aktywności fizycznej, odczucie zmęczenia tuż po przebudzeniu – to tylko wybrane objawy, które mogą świadczyć o zespole przewlekłego zmęczenia.
Rak jelita grubego to drugi pod względem zachorowalności nowotwór złośliwy w Europie – co roku diagnozuje się go u ponad 400 tys. Europejczyków. Objawia się krwią w kale, zaparciami, krwawieniami z odbytu, a także bólem w dolnej części brzucha. To jeden z najbardziej zabójczych nowotworów. W Polsce przeżycia pięcioletnie pacjentów chorujących na raka jelita grubego nie przekraczają 28 proc.
Nie istnieją dokładne statystyki, lecz szacuje się, że okresowo na zaparcia cierpi obecnie ponad połowa populacji tzw. świata zachodniego, a ponad 20% cierpi na przewlekłe problemy z jelitami.
Uciążliwe biegunki z jednej strony, a z drugiej - męczące zaparcia. Wzdęcia i gazy, a także nękające bóle brzucha. To tylko niektóre objawy problemów gastrycznych zwanych zespołem jelita drażliwego (IBS). Gastroenterolodzy zgodnie stwierdzają, że zaburzenia czynnościowe układu pokarmowego należą do najczęstszych schorzeń w ich specjalności (do 50% zgłaszających się na leczenie). IBS występuje u ok. 10–20% dorosłych ludzi, w większości u kobiet.
Niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, nadmiar stresu – to podstawowe przyczyny tych dolegliwości.
Hydrokolonoterapia to zabieg profilaktyczny mający przede wszystkim prozdrowotne działanie. Niemniej posiada też szereg miłych efektów towarzyszących. Wśród nich są:
Święta i Sylwester - z przyjemnością pochłaniamy całe góry smakowitych frykasów – w końcu są tylko raz w roku! Niestety - my świętujemy, a nasz układ pokarmowy musi ciężko „harować”. A skoro już po świętach, to czas najwyższy, by zrobić „porządki w jelitach”! Czas pomyśleć o hydrokolonoterapii!
Zabieg hydrokolonoterapii to profilaktyka zdrowia. Skutecznie wspomaga leczenie wielu dolegliwości, ma też szereg bardzo miłych efektów towarzyszących. A skąd o tym wiemy? Zapytaliśmy naszych pacjentów!
W gabinecie zabiegowym Colon-Med można czuć się komfortowo i bezpiecznie.
100% naszych pacjentów to potwierdza.