537 00 12 00
Już dziś umów się na zabiegi!
kontakt@colonmed.pl

Artykuły

Jelita – twój drugi mózg

focusFlaki, bebechy czy kiszki – co one mogą mieć wspólnego z myśleniem?

A jednak - to układ pokarmowy „miesza nam w głowie”! To co zjadamy, w efekcie stan naszych jelit, determinuje w ogromnym stopniu funkcjonowanie naszego mózgu.

Chcesz poprawić funkcjonowanie mózgu - zadbaj o jelita!

(więcej…)

5 powodów dla których warto oczyszczać organizm na wiosnę

Kiedy natura daje pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny, zaczynamy myśleć o wiosennych porządkach.

Często jednak bywa, że zapominamy zadbać o siebie. Tymczasem wiosna jest najlepszym okresem na oczyszczenie organizmu z toksyn. Nadmiar toksyn w organizmie ma znaczący wpływ na zdrowie człowieka.

(więcej…)

Funkcjonowanie mózgu zależy od stanu jelit

jelita i mózgNeurogastrolodzy nazywają je "drugim mózgiem"!

Nasze ciało i psychika sterowane są przez dwa niezależne układy nerwowe. Pierwszym rządzi mózg. Centrum sterowania drugiego mieści się... w jelitach.

(więcej…)

Ból głowy, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia koncentracji

Problemy z pamięcią oraz koncentracją, częste bóle głowy i mięśni, wycieńczenie pomimo braku aktywności fizycznej, odczucie zmęczenia tuż po przebudzeniu – to tylko wybrane objawy, które mogą świadczyć o zespole przewlekłego zmęczenia.

(więcej…)

Rak jelita grubego

rak-jelitaRak jelita grubego to drugi pod względem zachorowalności nowotwór złośliwy w Europie – co roku diagnozuje się go u ponad 400 tys. Europejczyków. Objawia się krwią w kale, zaparciami, krwawieniami z odbytu, a także bólem w dolnej części brzucha. To jeden z najbardziej zabójczych nowotworów. W Polsce przeżycia pięcioletnie pacjentów chorujących na raka jelita grubego nie przekraczają 28 proc.

(więcej…)

Zaparcia, wzdęcia, biegunki i inne kłopoty z układem trawiennym

czyste-jelitaNie istnieją dokładne statystyki, lecz szacuje się, że okresowo na zaparcia cierpi obecnie ponad połowa populacji tzw. świata zachodniego, a ponad 20% cierpi na przewlekłe problemy z jelitami.

Uciążliwe biegunki z jednej strony, a z drugiej - męczące zaparcia. Wzdęcia i gazy, a także nękające bóle brzucha. To tylko niektóre objawy problemów gastrycznych zwanych zespołem jelita drażliwego (IBS). Gastroenterolodzy zgodnie stwierdzają, że zaburzenia czynnościowe układu pokarmowego należą do najczęstszych schorzeń w ich specjalności (do 50% zgłaszających się na leczenie). IBS występuje u ok. 10–20% dorosłych ludzi, w większości u kobiet.

Niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, nadmiar stresu – to podstawowe przyczyny tych dolegliwości.

(więcej…)

Płaski brzuch i mniej na wadze tuż po zabiegach hydrokolonoterapii!

odchudzanieHydrokolonoterapia to zabieg profilaktyczny mający przede wszystkim prozdrowotne działanie. Niemniej posiada też szereg miłych efektów towarzyszących.  Wśród nich są:

  • utrata kilku kilogramów oraz
  • efekt płaskiego brzucha!

(więcej…)

Zrób porządek w jelitach po świętach i zabawie sylwestrowej

happy-womanŚwięta i Sylwester - z przyjemnością pochłaniamy całe góry smakowitych frykasów – w końcu są tylko raz w roku! Niestety - my świętujemy, a nasz układ pokarmowy musi ciężko „harować”. A skoro już po świętach, to czas najwyższy, by zrobić „porządki w jelitach”! Czas pomyśleć o hydrokolonoterapii!

(więcej…)

Hydrokolonoterapia jest skuteczna!

Kobieta 40plusZabieg hydrokolonoterapii to profilaktyka zdrowia. Skutecznie wspomaga leczenie wielu dolegliwości, ma też szereg bardzo miłych efektów towarzyszących. A skąd o tym wiemy? Zapytaliśmy naszych pacjentów!

(więcej…)

SPA dla jelita

hydrokolonoterapiaW gabinecie zabiegowym Colon-Med można czuć się komfortowo i bezpiecznie.

 

100% naszych pacjentów to potwierdza.

(więcej…)